in

Apple Watch SE, Android akıllı saatlerin sonu olabilir

Apple Watch SE, Android akıllı saatlerin sonu olabilir
Apple Watch SE, Android akıllı saatlerin sonu olabilir

Apple Watch SE, Android akıllı saat modellerinin sonu olabilir. 279 dolar gibi oldukça iyi bir fiyatla satışa sunulacak olan model, sahip olduğu özelliklerle, Android tabanlı akıllı saatlerin karşısına oldukça güçlü bir şekilde çıkacak.

Apple Watch SE oldukça cazip fiyat ve özellikler ile birlikte geliyor

Bilindiği üzere Apple, dün iki farklı akıllı saat modelini duyurdu. Bunlardan ilki, Apple Watch serisinin devamı niteliğinde olan yeni amiral gemisi Apple Watch Series 6 oldu. Apple’ın sunduğu ikinci akıllı saat modeli ise, iPhone SE’nin saat versiyonu, Apple Watch SE oldu.

Apple Watch Series 6’ya göre oldukça cazip bir fiyata sahip olan Apple Watch SE, 279 dolar gibi bir fiyatla satışa sunuluyor. Bununla birlikte cihaz, sahip olduğu özellikler yönüyle Apple Watch Series 6’ya oldukça benziyor.

Apple, yeni Apple Watch SE modeli ile Android işletim sistemi tabanlı akıllı saat modelerinin karşısına oldukça güçlü bir şekilde çıkmayı amaçlıyor. Cihaz sahip olduğu özelliklere rağmen uygun fiyatıyla, satın alınabilecek en cazip Apple Watch modeli olarak görünüyor.

Zira Apple Watch sersinin son üyesi Apple Watch Series 6’nun 399 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyatı bulunuyor. Cihazın GPS + Hücresel özellikli 44mm’lik versiyonu ise 499 dolardan satışa sunuluyor. Dolayısıyla bu fiyatlar, Apple marka yeni bir akıllı saate sahip olmak isteyenler için oldukça yüksek görülüyor. Geriye ise 2015 yılında piyasaya sürülen ve 199 dolarlık bir fiyat etiketine sahip Apple Watch Series 3 ile, dün duyurulan ve 279 dolar gibi bir fiyata sahip olan Apple Watch SE kalıyor.

Apple’ın en yeni modellerinden biri olan Apple Watch SE’de izlediği bu fiyatlandırma politikası, akıllı saat kullanıcıları açısından oldukça cazip duruyor. Dolayısıyla, takı iPhone SE’de olduğu gibi, Apple Watch SE modelinin de oldukça yüksek bir satış oranına ulaşabileceği ön görülüyor.

Apple Watch SE, Android akıllı saat modellerinin sonu olabilir

Apple Watch Series 4, 5 ve 6 modellerinin bir karışımı konumunda olan Apple Watch SE, bu haliyle Android tabanlı pek çok akıllı saat modellerinin önünde bulunuyor. Wear OS ve Tizen gibi işletim sistemlerine göre çok daha stabil bir şekilde çalışan ve kullanıcılarına oldukça çok sayıda özellik sunan bu modelin, akıllı saat meraklılarını cezbetmesi işten bile değil.

Teknoloji yorumcularına göre oldukça uygun bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülen ürün, yakın bir dönemde, Android tabanlı akıllı saatlerin devrini sona erdirebilir. Tıpkı iOS işletim sistemli iPad tabletlerin, Android işletim sistemli tabletlerin sonunu getirdiği gibi.

Zira Apple Watch SE, sahip olduğu fiyat etiketi ile birlikte, fiyat olarak Android akıllı saatlerin seviyesine inmiş oluyor. Apple, bu model ile uygun fiyatlı bir Apple Watch modeli bulamadığı için, Android tabanlı akıllı saatlere yönelen kullanıcıları kendine çekmeyi planlıyor.

Tüm bu tahminler ve beklentiler oldukça mümkün görünüyor. Zira 279 dolar gibi bir ücretle iPhone SE modeline sahip olabilecek birinin, aşağı yukarı aynı fiyata denk gelebilecek bir Android akıllı saati satın alması biraz zor görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Apple Watch ile kandaki oksijen seviyesi ölçümü nasıl yapılır?