in

MagSafe, iPhone 12 mini’yi daha yavaş şarj edecek

MagSafe, iPhone 12 mini modelini daha yavaş şarj edecek
MagSafe, iPhone 12 mini modelini daha yavaş şarj edecek

iPhone 12 serisi ile birlikte piyasaya sürülen kablosuz şarj cihazı MagSafe, iPhone 12 mini modellerini daha yavaş şarj edecek. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre MagSafe, iPhone 12, 12 Pro ve Pro Max modellerini 15W ile şarj ederken, iPhone 12 mini modelinde bu 12W ile sınırlı kalacak.

Apple, 13 Ekim tarihinde gerçekleştirdiği ‘Hi Speed’ etkinliği ile yeni iPhone modellerini duyurmuş ve bu yıl teknoloji severlerin karşısına toplamda 4 model ile çıkmıştı. iPhone mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone Pro Max olarak isimlendirilen bu modellerden iPhone 12 ve 12 Pro modelleri geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülmüş, iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max modellerinin çıkışı ise 13 Kasım olarak ilan edilmişti.

Apple’ın iPhone 12 serisi ile birlikte duyurduğu cihazlardan bir tanesi de, yenilenmiş MagSafe kablosuz şarj cihazı oldu. Telefonun arkasında yer alan mıknatıslar sayesinde, iPhone 12 modellerini kablosuz olarak şarj edebilen bu cihaz oldukça büyük bir heyecan yaratmış, Apple’ın sunduğu aksesuarlar ile birlikte çok daha cazip bir hale gelmişti.

Fakat Apple kendi sitesinde yaptığı bir güncellemede, en küçük iPhone modeli olma özelliği taşıyan iPhone 12 mini ile ilgili kötü bir habere yer verdi. Bu habere göre MagSafe şarj cihazı ile şarj edilen iPhone 12 mini modelleri, diğer modellere kıyasla daha yavaş bir şekilde şarj olacak.

MagSafe, iPhone 12 mini modellerini daha yavaş şarj edecek

Apple’ın resmi sitesinde yer alan bilgilere göre MagSafe isimli kablosuz şarj cihazı, bu yıl piyasaya sürülen iPhone 12, Pro ve Pro Max modellerini 15W’a kadar şarj edebilecek. Bu rakam iPhone 12 mini modellerinde ise 12W ile sınırlı kalacak.

Aynı şekilde yasal standartlara bağlı olarak MagSafe’e bağlanan kulaklık ve Lightning gibi aksesuarlar, 7.5W güçle şarj edilebilecek. Apple tarafından verilen bilgilere göre, MagSafe şarj cihazını bir iPhone 12 modeline bağlamadan önce bir güç kaynağına bağlamak gerekecek. Zira bu, cihazın maksimum güç sağlamanın güvenli olup olmadığını kontrol etmesine imkan verecek.

iPhone 12 mini modeli 6 Kasım Cuma gününden itibaren bazı ülkelerde ön siparişe açılacak. Apple’ın piyasaya sürdüğü en küçük iPhone modeli olma özelliği taşıyan iPhone 12 mini’nin bu özellikleri ile kullanıcılar tarafından rağbet görüp görmeyeceği merak ediliyor.