in

Microsoft Forms anket uygulaması kişisel kullanıma açıldı

Microsoft Forms anket uygulaması kişisel kullanıma açıldı

Herhangi bir cihazda ya da tarayıcıda, anket ya da test oluşturmak için kullanılan Microsoft Forms anket uygulaması, artık sadece iş ya da eğitim amaçlı kullanılmayacak.

Anket ve test oluşturma sürecini pratik bir hale getiren Microsoft Forms, bu zamana kadar sadece kurumsal hesaplar ve eğitim hesaplarına sahip kullanıcılar içindi. Microsoft, 22 Ekim’deki duyurusunda, Forms’un kişisel kullanıma açıldığını duyurdu.

Microsoft Forms anket uygulaması hangi özellikleri sunuyor?

Microsoft, Forms uygulaması ile arkadaşlar arasında anketler oluşturma, sanal yarışma gecelerine ev sahipliği yapma gibi konularda kullanıcıları teşvik ediyor. Şirket yetkilileri, bu gelişmenin bir diğer yönünün de, uzaktan eğitim süreci ve uzaktan çalışmanın yaygınlaşması olduğunu söyledi. Microsoft Forms ile, verileri Excel’e aktarmak ve anket ve testlerin sonuçlarını analiz etmek oldukça basit.

Kişisel kullanım için Microsoft Forms anket uygulaması, herkes için ücretsiz. Yüksek sayıda anket katılımcısı ya da daha farklı anket şablonları kullanmak isterseniz, “premium” özellikleri kullanıma açmak için Microsoft 365 Bireysel ya da Aile paketine abone olmanız gerekiyor. Uygulama, herhangi bir cihazda ve tarayıcıda kullanılabiliyor.

Anket uygulaması, Microsoft’un sürekli değişen ürün adlarını takip etmekte zorlananlar için yabancı gelebilir. Forms, daha önce Forms Pro olarak da biliniyordu. “Becerikli ilişleri yürütmek için entegre bir geri bildirim yönetimi” olarak konumlandırılan Forms, eğitim ve iş alanında yaygın şekilde kullanılıyor.