in

PayPal, ABD’li kullanıcıların kripto para alıp satmasına izin verecek

PayPal üzerinden kripto para alım satımı mümkün hale geldi
PayPal üzerinden kripto para alım satımı mümkün hale geldi

PayPal üzerinden kripto para alım satımı mümkün hale geliyor. Dev şirket yaptığı bir açıklama ile, bugünden itibaren ABD’deki tüm kullanıcıların, doğrudan PayPal üzerinden kripto para alıp satmalarına izin vereceğini duyurdu.

Bitcoin ve benzeri kripto paralar, her geçen gün yaygınlaşmaya ve kabul görmeye devam ediyor. Dünyanın her yerinden milyarlarca dolar yatırım alan bu teknolojiye, dev şirketler de yatırım yapmaya ve dahil olmaya başlıyor. Bunlara en son eklenen şirketlerden bir tanesi de, dünyaca ünlü ödeme platformu PayPal.

Bilindiği üzere PayPal, geçtiğimiz ay yayınladığı bir basın bildirisi ile kripto para piyasasına gireceğini duyurmuş ve doğrudan PayPal üzerinden kripto para alım satımını mümkün hale getireceğini bildirmişti. Kripto para piyasalarının hareketlenmesine ve Bitcoin’in yükselmesine neden olan bu haber, bugün itibari ile pratiğe dönüştürülmeye başlandı. Zira PayPal, ABD’li kullanıcıları sevindirecek önemli bir hizmeti kullanıma sunduğunu açıkladı.

ABD’li kullanıcılar PayPal üzerinden kripto para alım satımı yapabilecekler

PayPal tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün itibari ile Amerika Birleşik Devletleri’inde yaşayan tüm PayPal kullanıcıları, doğrudan PayPal üzerinden kripto para alımı ve satımı yapabilecekler. PayPal üzerinde alım satımı yapılan cinler arasında, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi önemli coinler yer alacak. Kullanıcılar PayPal hesaplarına para yükleyerek, Bitcoin veya diğer coinleri satın alabilecek. Veya ellerinde bulunan coinleri, PayPal üzerinden satabilecek.

PayPal’ın kripto para desteği sunması, dijital para birimleri için oldukça önemli bir güven oyu olarak nitelendiriliyor. Bu, kullanıcıların günlük olarak dijital para almalarına imkan tanıdığı gibi, Bitcoin gibi kripto paraların daha da benimsenmesi anlamına geliyor.

Ayrıca PayPal, müşterilerine kripto para desteği sunan ilk finansal teknoloji şirketi değil. Örnek vermek gerekirse Square 2018 yılında Cash uygulamasına Bitcoin desteği eklemişti. Bununla birlikte PayPal, Bitcoin ve benzeri kripto paralar ile ilgili faaliyetlerini daha da genişletmeyi planlıyor.  Şirket tarafından yayınlanan açıklamalara göre, kullanıcılar 2021 yılından itibaren kripto para birimleri ile ödeme alıp ödeme yapabilecekler. Yani PayPal üzerinden kripto para alım satımı dışında, ödeme yapmak ve almak da mümkün hale gelecek.