in

PlayStation 5 için Türkiye fiyatı belli oldu

PlayStation 5 Türkiye satış fiyatı belli oldu
PlayStation 5 Türkiye satış fiyatı belli oldu

Sony’nin en yeni oyun konsolu PlayStation 5 modelinin Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi nihayet belli oldu. İşte oyun severlerin merakla beklediği PS5 ile ilgili tüm detaylar.

PlayStation 5 Türkiye çıkış tarihi

Microsoft Xbox Series X ile birlikte bu yılın en çok beklenen oyun konsolu modeli PlayStation 5 ile ilgili detaylar nihayet belli oldu. Çok sayıda gelişmiş özellik ile birlikte gelen Sony’nin yeni nesil oyun konsolu, önümüzdeki ay teknoloji marketlerinde ve web mağazalarında yerini alacak. PlayStation Türkiye ekibi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre yeni PS5, 19 Kasım tarihi itibari ile ülkemizde satışa sunulacak.

PlayStation 5 Türkiye satış fiyatı

PlayStation Türkiye ekibi tarafından paylaşılan tweet’te yer alan bilgilere göre yeni PS5 için tavsiye edilen perakende satış fiyatı 8 bin 299 TL olacak. PlayStation 5 modelinin çıkış tarihinde, maliyetlere ve mali yükümlülüklere göre değişiklik gösterebilecek.

Oyun severler, Sony’nin yeni nesil oyun konsolunu, söz konusu fiyatlarla, web mağazaları ve teknoloji merkezlerinden satın alabilecek. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere, satıcılar tavsiye edilen perakende fiyatı yerine o tarihte farklı bir fiyatlandırma politikası izleyebilecek.

İki farklı versiyon ile geliyor

Sony, PlayStation 5 modelini iki farklı versiyon ile satışa sunacak. Bunlardan ilki blu-ray ile desteklenen standart model PlayStation 5 olacak. Diğeri ise, konsolun dijital versiyonu olan PlayStation 5 Digital Edition olacak.

PlayStation Türkiye ekibi tarafından duyurulan PlayStation 5 fiyatı içerisinde üç farklı vergi bulunuyor. Bunlar, yüzde 20 ÖTV, yüzde 18 KDV ve yüzde 50 gümrük vergisi olarak sıralanıyor. Cihazın fiyatı satıcı karı ile birlikte 8.299 TL’yi buluyor.

PlayStation 5’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki satış fiyatı 500 dolar, Avrupa Birliği ülkelerindeki fiyatı 500 euro, İngiltere fiyatı ise 450 sterlin olarak ifade ediliyor. 12 Kasım tarihinde ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de satışa çıkacak olan ürün, 19 Kasım tarihinde, Türkiye ile birlikte dünya genelinde satışa sunulmuş olacak.