in

Teknoloji fuarı CES 2021’de de Las Vegas’ta düzenlenecek

CES 2021 hem dijital hem de fiziki olarak gerçekleştirilecek
CES 2021 hem dijital hem de fiziki olarak gerçekleştirilecek

CES 2021 hem dijital hem de fiziki olarak gerçekleştirilecek. Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olarak gösterilen ve yıllık olarak düzenlenen CES, önümüzdeki yıl da herhangi bir erteleneme olmaksızın Las Vegas’ta düzenlenecek.

Koronavirüs salgınıyla birlikte pek çok etkinliğin iptal olduğu bugünlerde, CES fuarının da iptal edilip edilmeyeceği büyük bir merak konusuydu. CES tarafından yapılan son açıklama, dev fuar hakkındaki bu tür soruların ortadan kalkmasına sebep oldu.

Yapılan açıklamayla birlikte, düzenli olarak Ocak ayında gerçekleştirilen fuarın, 2021 yılında da aynı şekilde düzenleneceği ifade edildi. Buna göre CES 2021, ABD’nin Nevada eyaletine bağlı Las Vegas kentinde düzenlenecek.

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri

CES, dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olarak gösteriliyor. Her yılın belli zamanlarında düzenlenen bu dev etkinliğe dünyanın pek çok yerinden yüzlerce şirket katılıyor. Çok sayıda teknoloji tarafından ziyaret edilen CES fuarının katılımcı sayısı yüz binleri buluyor.

CES 2021 fuarı hem fiziksel hem de dijital olarak gerçekleştirilecek. Etkinlik, her yıl olduğu gibi Las Vegas Convention Center’da yapılacak. Ve arabalar başta olmak üzere, TV ve daha pek çok teknoloji ürününün tanıtıldığı fuarda üreticiler, satıcılar ve teknoloji meraklıları bir araya gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Deezer, Türkiye'de yüksek kalitede müziğe geçti

Fuarın gerçekleştirileceği salonda koronavirüs salgınına karşı çeşitli önlem ve çalışmalar yapılacak. Salondaki tüm alanlar düzenli olarak temizlenip dezenfekte edilecek. Ayrıca salonun pek çok yerine dezenfeksiyon istasyonları kurulacak.

Fuara katılanlar arasındaki sosyal mesafenin korunması adına koridorlar ve diğer alanlar oldukça geniş tutulacak. Koltuklar arasındaki mesafe artırılacak. Temasın en alt seviyeye indirilmesi adına temassız ödeme yöntemleri kullanılacak. Aynı şekilde salonun belirli noktalarında sağlık hizmetleri verilecek.

CES 2021 fuarının hangi seviyede bir katılım oranına ulaşacağı merak ediliyor. Bilindiği pek çok büyük şirket 2020 yılında düzenlemeyi planladığı çok sayıda etkinliği iptal etmek zorunda kalmıştı. Gerçekleştirilen bazı etkinlikler ise dijital alanda gerçekleştirilmişti.

CES’in 2021 yılının Ocak ayında düzenlenecek olması bazı tartışmaları da beraberinde getirdi. Söz konusu tarihte gerçekleştirilecek olan böyle bir etkinliğin güvenli olup olmayacağı konusunda çeşitli endişeler var. Vaka sayısının hala oldukça yüksek olduğu ABD’de gerçekleştirilecek olan fuarın nasıl bir atmosfere sahip olacağı merak konusu.