in

Twitter’da herkesle mesajlaşma özelliği nasıl kullanılır?

Twitter'da herkesle mesajlaşma özelliği nasıl kullanılır
Twitter'da herkesle mesajlaşma özelliği nasıl kullanılır?

Twitter’da herkesle mesajlaşma özelliği, sosyal ağı daha sosyal bir şekilde kullanmak isteyenler için sunulan bir özellik. Twitter’ın uzun yıllar sonucu yayınladığı bir özellik olan Public DM özelliği, tercih olarak sunulmuş bir özelliktir. Twitter, varsayılan olarak sadece takip ettiğiniz kişilerin size özel mesaj göndermesine izin verir. Bu, sosyal ağın tacizi ve spam’ı minimuma indirmek için geliştirdiği yöntemlerden biri. Ancak mesaj kutunuzun herkese açık olmasını istiyorsanız, bu ayarı etkinleştirmeniz gerekir.

Adım adım Twitter’da herkesle mesajlaşma özelliği açma

Twitter’da public DM’i açma özelliği, tüm platformlarda aynı süreçle ilerler. İlk olarak profil simgenize tıklayın ya da dokunun. Ardından, Ayarlar ve Gizlilik’i seçin.

  • İkinci aşamada, “Gizlilik ve Güvenlik”i seçin.
  • Gizlilik menüsünün altında, “Herkesten Direkt Mesaj Al” seçeneğini aktifleştirin.

Artık, tüm Twitter kullanıcıları size mesaj gönderebilir. Siz de aynı şekilde, Twitter’da herkesle mesajlaşma özelliği kullanan kişilere mesaj gönderebilirsiniz. Takip etmediğiniz kişilerden gelen mesajlar, gelen kutusunda bir “diğer” formatında yer alır. Mobil uygulamada aşağı kaydırarak, takip etmediğiniz kişilerden gelen mesajlara erişebilirsiniz.

Twitter’ın herkese açık mesajlaşma özelliğini kapatmak isterseniz, aynı menüde işlemi kaldırabilirsiniz. Herkese açık mesajlaşma özelliğinin, milyonlarca kullanıcıdan gelebilecek spam ve taciz mesajlarını da içerebileceğini unutmayın. Rahatsız edici mesaj gönderen kullanıcıları engelleyebilir ve şikayet edebilirsiniz.