in

WhatsApp çıkartmaları nasıl yapılır? [iOS & Android]

WhatsApp çıkartmaları nasıl yapılır

Çıkartmalar, WhatsApp’ta düşüncelerinizi ifade etmenin hızlı olduğu kadar eğlenceli de bir yolu. Peki kendi tepkilerimizden ya da arkadaşlarımızın, sevdiklerimizin fotoğraflarından bir çıkartma paketi yapsak nasıl olurdu? WhatsApp çıkartmaları nasıl yapılır sorusunun yanıtı anlattık…

Android’de WhatsApp çıkartmaları için, Google Play Store’da birçok uygulama göreceksiniz. iPhone’lar içinse, App Store’da sadece birkaç WhatsApp çıkartma paketi mağazası var. Ancak çıkartma yapmak için üçüncü taraf uygulamalara ihtiyacınız yok ve hem iOS hem de Android’de, WhatsApp çıkartmaları için bir yazılımcı olmanız da gerekmiyor.

Adım adım WhatsApp çıkartmaları nasıl yapılır?

WhatsApp çıkartmaları oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey, kullanacağınız fotoğraflar. İşin geri kalanını ise, iPhone ve Android uygulama mağazalarında bulunan Sticker.ly uygulaması halledecek. Uygulama, akıllı bir arka plan temizleme aracına sahip. Böylece sadece yüzünüzün yer aldığı çıkartmalar oluşturmanız mümkün olabiliyor. Sizin, arkadaşlarınızın ya da ünlü oyuncuların yer aldığı komik sticker’ları oluşturmaksa yaratıcılığınıza kalmış…

WhatsApp sticker oluşturmaya başlamak için önce iPhone ya da Android akıllı telefonunuza, sticker.ly uygulamasını indirin. Sonraki adımda, çıkartma oluşturmak için kullanacağınız fotoğrafları toplayacaksınız.

İhtiyacınız olan fotoğrafları internetten indirebilir ya da telefonunuzdan çekebilirsiniz. Selfie çekerek bir WhatsApp çıkartma paketi yapıyorsanız, arka planda nötr bir görüntünün olmasına özen gösterin.

  • sticker.ly uygulamasını açın ve alt araç çubuğunda yer alan “+” butonuna dokunun. Çıkartma paketiniz için bu aşamada bir isim seçebilirsiniz. “Küratör” ismi kısmına adınızı yazın ve “Oluştur” butonuna dokunun.
  • Bir sonraki ekranda “Çıkartma ekle” butonuna dokunun.
  • Fotoğraf seçici, bu esnada karşınıza çıkacak. Fotoğrafı kaydettiğiniz albüme gidin ve üzerine dokunun.
  • Fotoğraf seçici şimdi düzenleyicide açılacaktır. İlk olarak arka planı kesme seçeneğini göreceksiniz, “Otomatik” seçeneğini tercih edin.
  • Görüntünüzün net bir arka ve ön planı varsa, uygulama otomatik olarak tüm arka planı kaldırır. sticker.ly otomatik arka plan kaldırma konusunda gerçekten çok iyi bir uygulama.

  • Arka plan görüntüsü otomatik bir şekilde düzenlenemeyecek kadar karışıksa, “Ayarla” butonuna da dokunabilirsiniz.
  • Görüntünün bazı kısımlarını kaldırmak ya da geri getirmek, düzenlemek için işlem yapabilirsiniz.
  • Dilerseniz, “Metin” seçeneğini kullanarak çıkartmanın üzerine metin de ekleyebilirsiniz.
  • Metni yazın ve ardından hareket ettirin. Metin stilini, uygulamanın üst kısmından da değiştirebilirsiniz. Sonuçtan memnunsanız, “Bitti” butonuna tıklayın.
  • Son olarak, “Kaydet” seçeneğine dokunmanız yeterli.

İlk çıkartmanızı yaptınız. Başka bir tane oluşturmak için, “Çıkartma ekle” butonuna dokunun. Bir çıkartma paketi oluşturmak için en az üç çıkartmaya ihtiyacınız olacak.

WhatsApp’ta çıkartma nasıl gönderilir?

Tüm çıkartmalarınızı oluşturduktan sonra, çıkartma paketi sayfasına gidin ve “WhatsApp’a ekle” butonuna dokunun.

Bu işlem, WhatsApp’ı açacak ve çıkartma iç aktarma sayfasını getirecektir. Burada tüm çıkartmalarınızı da görebilirsiniz. Çıkartmaları WhatsApp’a eklemek için “Kaydet” butonuna tıklamanız yeterli.

WhatsApp çıkartmaları nasıl yapılır sorusunun yanıtını verdik. Sırada bu çıkartmayı nasıl kullanacağımız var. Bir WhatsApp görüşmesine gidin ve metin kutusunun sol kısmında yer alan çıkartma simgesine dokunun.

Burada, çıkartma paketinizi üstten seçin ve istediğiniz bir çıkartmaya dokunun.

Çıkartma, sohbetinizde anında görünecektir.

Yeni çıkartma paketleri oluşturmak ve mevcut paketlere yeni çıkartma eklemek için sticker.ly uygulamasına dönebilirsiniz.