in

WhatsApp Android 2.20.201.10 beta, çok sayda yeni özellik ile birlikte geldi

WhatsApp Android 2.20.201.10 beta yeni özelliklerle geldi
WhatsApp Android 2.20.201.10 beta yeni özelliklerle geldi

WhatsApp, Android 2.20.201.10 beta güncellemesi, Google Pay Beta Programı aracılığı ile resmen yayınladı. Yeni sürüm çok sayıda yeni özellik ile birlikte geldi. İşte WhatsApp Android 2.20.201.10 sürümü ile birlikte gelen yeni özellikler.

WhatsApp Android 2.20.201.10 beta güncellemesi ile gelen özellikler

Her zaman sessiz modu

Bilindiği üzere WhatsApp, kullanıcıların herhangi bir kişi veya grup sohbetini sessiz almasına izin veriyor. Fakat kullanıcılara sunulan sessiz alma seçenekleri arasında 8 Saat, 1 Hafta ve 1 Yıl gibi sınırlı seçenekler bulunuyor. WhatsApp, Android 2.20.201.10 beta güncellemesi ile birlikte, bu süreyi sınırsız yapma imkanı sunuyor.

WhatsApp Android 2.20.201.10 beta yeni özelliklerle geldi

Yeni beta sürüm ile ilgili WABetaInfo tarafından yayınlanan görsellerde, WhatsApp’ın sessize alma seçenekleri arasında yer alan 1 Yıl seçeneğini Her Zaman seçeneği ile değiştirdiği görülüyor. Buna göre kullanıcılar artık, herhangi bir kişi veya grup sohbetini, sonsuza dek sessize alabilecekler. Belirli aralıklarla sessiz alma işlemini tekrar etmek zoruna kalmayacakları.

Her zaman sessiz seçeneği bugünden itibaren Google Play Beta Programı kullanıcılarına sunulmaya başlanmış durumda. WhatsApp, büyük bir ihtimalle bu özelliği, yakın bir gelecekte tüm WhatsApp kullanıcılarına sunacak.

Doğrulanmış işletmeler için sesli ve görüntülü arama düğmeleri kalkıyor

WhatsApp Android 2.20.201.10 beta güncellemesi ile birlikte, doğrulanmış işletme hesapları ile yapılan sohbetlerde, ekranın sağ üst bölümünde yer alan arama ve görüntülü görüşme butonlarını kaldırıyor. Bu seçenekler, ilgili işletmenin iletişim bilgilerinden de kayboluyor. Doğrulanmış işletmelerin profil simgesine dokunmak ve profil sayfalarını görüntülemek ise hala mümkün gözüküyor.

Yeni depolama kullanımı

WhatsApp’ın yeni beta sürümü ile birlikte gelen yeniliklerden bir diğeri ise, yeni depolama kullanım arayüzü. İlk olarak geçtiğimiz günlerde görücüye çıkan bu özellik, bazı kullanıcılara ulaşmamış ve pek çok kişi tarafından kullanılamamıştı. Android 2.20.201.10 beta güncellemesi ile birlikte, yeni depolama arayüzü çok daha fazla kullanıcının kullanımına açıldı.

WABetaInfo tarafından yayınlanan görsellerde, WhatsApp’ın, kullanıcıya depolama alanı ile ilgili detaylı bilgiler verdiği görülüyor. Ekranın üst kısmında kullanılan ve kalan depolama alanı ile ilgili özet bir bilgi yer alırken, alt kısımlarda, büyük dosyalar ve sohbetler ile ilgili detaylı bilgiler bulunuyor. Kullanıcılar, direkt olarak WhatsApp üzerinden, gereksiz dosyaları temizleyebiliyorlar.

Medya özellikleri

WhatsApp Android 2.20.201.10 beta güncellemesi, videoları ve GIF’leri düzenlerken, etiket ve metinleri kolayca hizalamaya izin veren medya yönergeleri isimli yeni bir özellik ile birlikte geliyor. Kullanıcılar bu özellik sayesinde, video ve GIF dosyalarını daha titiz ve daha iyi bir şeklide düzleme imkanı yakalıyor.

WhatsApp Android 2.20.201.10 beta yeni özelliklerle geldi