in

Uygun fiyatlı Apple Watch SE duyuruldu: Fiyatı, özellikleri, çıkış tarihi

Uygun fiyatlı Apple Watch SE duyuruldu: Fiyatı, özellikleri, çıkış tarihi

Apple, üç sene önce tanıttığı Apple Watch Series 3’ün halefi olan Apple Watch SE adlı yeni akıllı saatini tanıttı, fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi haberimizde.

Apple Watch SE özellikleri

Yeni akıllı saat modeli, düşme algılama, pusula ve her zaman açık altimetre, suya (yüzmeye) dayanıklı kasa, Aile Kurulumu (Family Setup), saat kadranı paylaşma, uyku takibi ve yine yeni Apple Watch Series 6 ile gelen diğer özellikleri barındırıyor.

Saat, Apple’ın Series 3’te gördüğümüzden iki kata kadar daha iyi performans sağlayacağını iddia ettiği S5 işlemcisini kullanıyor.

Watch SE, adaşı iPhone SE’ye benzer şekilde Apple’ın ilk uygun fiyatlı Apple Watch modeli olacak. Fitbit ve diğer uygun fiyatlı akıllı saat modelleriyle rekabet etmek için üretilen cihaz, geçen yıl Series 5’in piyasaya sürülmesiyle Apple’ın arkada bıraktığı Series 4’e oldukça benziyor. Akıllı saat, sadece Bluetooth ve mobil bağlantı seçenekleriyle satılıyor.

Apple Watch Series 4, 40 mm ve 42 mm ekranlarla gelirken, Series 3, 42 mm ve 38 mm ekranları aynı kasa boyutunda tutmayı başarmıştı.

Uygun fiyatlı Apple Watch SE duyuruldu: Fiyatı, özellikleri, çıkış tarihi
Uygun fiyatlı Apple Watch SE duyuruldu: Türkiye fiyatı, özellikleri, çıkış tarihi

Fitness Plus adlı aylık üyelik hizmeti de etkinlikte duyuruldu

Watch SE, Apple’ın WWDC’de tanıttığı watchOS 7’yi çalıştıracak. Güncelleme, antrenman izleme ve sanal sınıfları içeren yeni bir aktivite uygulaması olan Fitness Plus gibi özellikleri taşıyan Apple Watch SE, şirketin akıllı saatler için hazırladığı ilk fitness hizmeti olan Fitness Plus ile geliyor. Bu hizmet, bir Apple Watch satın alarak üç ay ücretsiz kullanılabiliyor (hizmetin fiyatı bu deneme süresi sonrasında aylık 9,99 dolar ya da yılda 79,99 dolar olacak).

Apple Watch SE Türkiye fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi

Apple’ın uygun fiyatlı akıllı saat modeli Watch SE, ABD’de 279 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak ve bugün siparişe açılacak. Ürün, tüketicilere 17 Eylül’de gönderilmeye başlanacak.

Cihazın Türkiye fiyatı 2.699 TL olacak.

Apple’ın 15 Eylül lansmanında tanıttığı diğer ürünler ve hizmetler