in

İşte 8. nesil 10,2 inç Apple iPad: Fiyatı, özellikleri, çıkış tarihi

İşte 8. nesil 10,2 inç Apple iPad: Fiyatı, özellikleri, çıkış tarihi

Apple, 8. nesil 10,2 inç iPad modelini tanıtırken, fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi gibi bilgileri bir araya getirdik.

Apple 8. nesil 10,2 inç iPad özellikleri

Apple, standart iPad modelinin sekizinci nesil sürümünü online etkinliğinde tanıttı. Tablet, en son 2019 iPad Air ve iPad mini modellerinde gördüğümüz A12 yonga setini kullanıyor.

A12, Neural Engine özelliklerini iPad’e taşıyor

A12 yongası ile Apple’ın “Neural Engine” işleme yeteneklerini ilk kez giriş seviyesi iPad modeline taşınıyor. Apple, yeni modelin klavye kılıfının mevcut kasalara uyacağını söylüyor ve buna Logitech tarafından üretilenler de dahil olacak. Yeni Apple iPad, önceki model gibi birinci nesil Apple Pencil ile çalışacak.

8. nesil iPad tanıtıldı: İşte özellikleri, Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi
8. nesil iPad tanıtıldı: İşte özellikleri, Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi

Yeni iPad ayrıca iPadOS 14 işletim sistemini kullanacak ve Apple’ın el ile metin girişi gibi yeni Apple Pencil özelliklerinin de dahil olduğu, yaklaşan yazılım güncellemesi için tanıtılan yeni özellikleri sunacak.

Apple en son geçen sonbaharda 7. nesil iPad modelini tanıtmıştı. Bu tanıtımda şirketin yıllardır ürün yelpazesinin temelini oluşturan 9,7 inç ekranı 10,2 inç büyüklüğe taşımıştı. Yeni iPad’de ekstra işlem gücü hoş bir geliştirme gibi görünse de, anlaşılan bu ürün çok önemli değişiklikler getirmiyor.

Apple’ın 15 Eylül lansmanında tanıttığı diğer ürünler ve hizmetler

Apple 8. nesil 10,2 inç iPad fiyatı ve çıkış tarihi

A12 işlemci ile Neural Engine özellikleri de kazanan yeni 8. nesil iPad için ön siparişler bugün başlıyor ve yeni tabletin 17 Eylül’de tüketicilere ulaştırılması hedefleniyor. Cihaz, önceki modelle aynı fiyatı koruyor, yani 329 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Apple eğitim müşterileri ise tableti indirimli fiyat olan 299 dolardan satın alabilecekler.

Tabletin Wi-Fi modeli Türkiye’de 32 GB depolama ile 3.199 TL, 128 GB depolama ile 3.999 TL fiyatla satılacak.

Wi-Fi ve hücresel bağlantı seçeneği ise 32 GB depolamaya sahip modelin fiyatını 4.399 TL’ye çıkartırken, 128 GB’ta etiket 5.199 TL’ye yükseliyor.